Trening uważności w Relacjach – 3-8 lipiec 2018

 • Termin July 3, 2018 - 12:00 am
  July 8, 2018 - 12:00 am
 • Rodzaj

Trening uważności w relacjach

Zapraszamy do udziału w treningu uważności w relacjach. Jego celem jest pogłębienie rozumienia siebie w relacjach z innymi ludźmi, sobą samym i światem. Dzięki temu treningowi zobaczysz się w lustrze świadomości innych ludzi, uzyskasz wgląd w to, czego sam nie jesteś w stanie zobaczyć, skupiając się na codziennym życiu. Na treningu zetkniesz się z tą częścią Ciebie, która domaga się uwagi, a na co dzień dostaje jej zbyt mało. Poznasz więc siebie lepiej, uzyskasz wskazówki pomagające zmniejszyć codzienne trudności w kontakcie ze sobą i z innymi ludźmi.

Dzięki udziałowi w tym treningu:

 • podniesiesz umiejętności komunikacyjne
 • rozwiniesz umiejętność budowania relacji
 • pogłębisz samoświadomość
 • umocnisz się w sobie
 • wzmocnisz kontakt z ciałem i emocjami
 • uzyskasz szereg inspiracji od uczestników i trenerów.

 

Metody pracy

Trening będzie oparty na interakcjach grupowych. Stosowane metody to przede wszystkim praca na procesie grupowym i ćwiczenia pogłębiające – indywidualne, w parach, podgrupach i na forum. W toku treningu skupimy się na odbywających się tu i teraz interakcjach. Trening nie jest terapią grupową i nie będą w czasie jego trwania poruszane problemy uczestników z przeszłości.

Obok pracy grupowej na treningu będziemy proponować ćwiczenia uważności związane z świadomością ciała i umysłu oraz prace wglądowe w przestrzeni otaczającej nas przyrody.

Miejsce pracy

Gajrowskie – ekologiczny dom ze słomy i gliny w miejscowości Gajrowskie na Mazurach. Nasze miejsce pracy położone jest w dzikiej puszczy Boreckiej, wśród lasów i jezior, w maleńkiej, liczącej 17 domostw wsi mazurskiej. Dom dzięki materiałom w niemal 100% naturalnym i pochodzącym z odzysku ma niesamowitą atmosferę i znakomicie wspiera wyprawy w siebie. Jego położenie z dala od siedzib ludzkich, cywilizacji, sklepów i dróg zachęca do wspólnotowego bycia. Razem więc przygotowujemy posiłki i dbamy o dom. Jednocześnie każdy uczestnik może mieć niemal dowolną ilość przestrzeni do doświadczania samotności, medytacji, kontemplacji, kontaktu z przyrodą. Dysponujemy własnym lasem, stawem, górą z miejscem widokowym, 17ha łąk.

Więcej o miejscu naszej pracy http://hst.edu.pl/osrodek-w-polu/

 

Prowadzący

Ryszard Kulik i Bartosz Płazak
Holistyczna Szkoła Trenerów
Holistyczna Szkoła Trenerów

Trenerzy treningu interpersonalnego, rekomendowani przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (rekomendacja II stopnia). Pomysłodawcy i twórcy Holistycznej Szkoły Trenerów. Praktycy rozwoju osobistego, uważności, medytacji, pracy z grupami.

 

 

 

Ryszard Kulik (1965 r.) – doktor psychologii, od 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów interpersonalnych na procesie, w ramach których wypracował unikatową formułę pracy z grupą. Ma za sobą ponad 4500 godzin tego rodzaju szkoleń. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. W tym przypadku wykorzystuje przyrodę i zajęcia w lesie jako źródło głębokiej inspiracji. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody. Jest autorem książek dotyczących relacji człowiek – natura, w których łączy perspektywę psychologiczną, duchowa i ekologiczną, m.in. „Odkrywanie natury”, „Stąpając mocno po Ziemi”, czy „Człowiek wobec natury”.  Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego. Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji. Najwięcej o sobie i świecie nauczył się przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie, pod gołym niebem.

Bartosz Płazak Trener kompetencji społecznych specjalizuje się w szkoleniach kształtujących kompetencje społeczne: trenerskie, liderskie , handlowe i obszaru efektywności osobistej. Prowadzi warsztaty edukacyjne, treningi interpersonalne, rozwojowe, spontaniczności i twórczości. Podejmuje działania dla biznesu, NGO, uczelni w projektach unijnych i komercyjnych. Realizuje zajęcia na uczelnaich: SWPS w Katowicach oraz WSB w Dąbrowie Górniczej oraz dla klientów biznesowych w całym kraju. Jest autorem złożonych projektów cykli edukacyjnych, programów rozwojowych, outdorowych imprez edukacyjnych, warsztatów rozwoju osobistego pod żaglami. Był trenerem, opiekunem merytorycznym i koordynatorem wielu szkół trenerskich o różnych profilach.  Jest twórcą i prowadzącym Katowickiego Teatru improwizacji Improwokacja, gdzie propaguje improwizację, jako sposób na rozwój osobisty i metodę szkoleniową. Jego warsztaty łączą pracę na procesie grupowym, korzystanie z dooświadczenia i zaangażowania grupy, przekaz merytoryczny i praktykowanie. Stosuje klasyczne metody pracy z grupą, metody twórcze i improwizacyjne, podejście prowokatywne, narzędzia autorskie. Uczestnicy jego szkoleń to pracownicy i kadra zarządzająca firm produkcyjnych, handlowych, banków, przede wszystkim trenerzy oraz osoby poszukujące rozwoju osobistego. Fascynuje się wiedzą z poogranicza psychologii, fizyki kwantowej i starożytnych tradycji (A.Mindell,D.Hawkins, A.Goswami, D.Chopra, K.Wilber). Jest w trakcie studiów przygotowujących do pracy terapeutycznej w nurcie psycholgii opartej o proces Arnolda Mindella. Ma za sobą szereg innych szkoleń trenerskich i coachingowych pogłębiających kompetencje do pracy z ludźmi. Podejście holistyczne do człowieka i jego otoczenia to jego drogowskaz. Czas wolny spędza w swoim mazurskim domu ze słomy i gliny. Tworzy tam ośrodek rozwoju osobistego i duchowego. Inne pasje to żagle, gitara, starocie, ekologiczny styl życia. Ponad 1100 dni na salach szkoleniowych, 43 lata w metryce, 12 lat pracy trenerskiej, 17 lat pracy w dużych firmach, na rożnych stanowiskach, kieruje fundacją Rozwiń Skrzydła.

Więcej: www.frs.edu.pl , www.hst.edu.pl

Cena warsztatu

 1. 1 149 zł za osobę z noclegiem  
 2. Wyżywienie wegańskie – 100 zł za cały warsztat

 

Dodaj komentarz