Kobiety w MOCY

  • Termin March 13, 2020 - 10:00 am
    March 15, 2020 - 4:00 pm
  • Rodzaj

Równonoc marcowa co roku oznacza pierwszy dzień astronomicznej wiosny. Tej nocy z 20 na 21 marca ma miejsce Święto Ostara na cześć Eostre – bogini wiosny, płodności i świtu. To czas odnowy, powrotu światła i sił witalnych po okresie zimy. Słońce rośnie w siłę! Ziemia budzi się do życia! Nadchodzi odrodzenie, odnowienia życia, czas zwycięstwa dnia nad nocą, życia nad śmiercią, wiosny nad zimą. Cykl życia rozpoczyna się od nowa!
To czas zanurzenia się w sobie, odrodzenia się w swojej mocy. To czas pożegnania tego co już niepotrzebne, co przeszkadza. To czas kontemplacji siebie, kreacji nowego, tworzenia planów i decyzji na najbliższy czas.

W Holistycznej, od początku istnienia naszej szkoły słychać o potrzebie kręgu kobiet. Kobiet Mocy. Wy to mówicie. Więc oto jest Krąg.
Zapraszamy Was na rytuały kobiecej mocy w dzień i w nocy. Bądźmy razem, śpiewajmy, tańczmy, bawmy się, czarujmy! Otwórzmy serca na nowe szepty naszej intuicji. Spotkajmy się z archetypem Dzikiej Kobiety w nas, przyjmijmy nasze zwierzęta mocy, stwórzmy dla siebie symbole i przedmioty mocy, otwórzmy się na moc Matki Ziemi, bądźmy znów jej częścią. W tym naszym czasie kobiecej przynależności i jedności, dbajmy o ogień, wyjmy do księżyca, witajmy słońce, zasilajmy wodę, czcijmy ziemię! To Nasz czas! Czas naszej kobiecej MOCY. Tak mówią te, które Krąg prowadzić będą…
I niech się stanie! A-ho!

Ten krąg to czas dawania, dzielenia się, oczyszczającego cieszenia się z bycia ze sobą. Będą części warsztatowe i wspólne rytuały. Głównym zamysłem jednak jest bycie w grupie, bycie razem, poznanie się kobiet mocy, absolwentek i uczestniczek HST, zawiązanie i pogłębienie relacji, cieszenie się sobą, wymiana wizji i pomysłów, projektowanie wspólnych działań na rzecz siebie, innych, wzrostu świadomości, Ziemi, zabawa, wspólne posiłki, rytuały, ogniska na górze i w dolinie, medytacje w szałasach i domku kopułowym, który właśnie kończy się budować. Słowem: budowanie wspólnoty Kobiet Mocy.

Prowadzące: Ola Spałek, Klaudia Metera, Magda Betlej, Zuza Danilewicz. Możecie dołączać do prowadzących i wnieść swoje pomysły do programu. Zaproszenie jest otwarte a współpraca mile widziana. Kontakt: Ola 728448884.
Kiedy? 13-15 marca 2020, można przyjechać wcześniej. Tydzień przed równonocą.
Gdzie? W Gajrowskich pod nr 12a.
Organizacja i zaplecze: Bartek. Wyżywienie wegańskie. Przygotowanie wyżywienia podstawowe: chleb, pasty, zaprowiantowanie domu: Bartek. Wykwintne obiady, pyszności, smakołyki: Uczestniczki. Alkohole i inne używki – Uczestniczki we własnym zakresie.
Obecność mężczyzn w trakcie: NIE.
PLN – za pobyt, media i żywność 250/3 dni. Za warsztaty, rytuały itp. zrzutka w rodzaju „płacisz ile chcesz”, na rzecz prowadzących.

Dodaj komentarz