KONTAKT

Adres:
Gajrowskie 12a
11-510 Wydminy

Bartosz Płazak tel. 502 351 161

Obserwuj nas

Hanna Jurczak

Psychoterapeutka, trenerka pracy z ciałem

Psychoterapeutka, trenerka pracy z ciałem i ruchem, tancerka, performerka, lekarka ze specjalizacją w psychiatrii. Od ponad 9 lat pracuje klinicznie, specjalizuje się w zaburzeniach lękowych, adaptacyjnych, depresji, pracy z traumą, zaburzeniach osobowości.

Jako psychoterapeutka pracuje metodą focusingu, związana jest ze środowiskiem psychoterapii humanistycznej doświadczeniowej. Ukończyła Szkołę psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, roczny kurs terapii Gestalt w Krakowie, Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP oraz staże kliniczne w ośrodkach w Niemczech (Berlin, Bergisch Gladbach). Pracuje w Centrum Psychoterapii w Warszawie Dolnej oraz prowadzi własną praktykę terapeutyczną.

Tworzy spotkania warsztatowe dla różnych grup odbiorców. Interesuje ją rozwijanie umiejętności kontaktu pozawerbalnego, świadomości ciała, ruchu a przez to rozwijanie intuicji i lepszego kontaktu ze sobą oraz rozwijanie kreatywności, twórczość w aspekcie terapeutycznym. Lubi pracę na procesie, zawsze podąża za tym co dzieje się w grupie pomimo posiadania koncepcji/scenariusza zajęć. W pracy z grupami posługuje się czuciem i intuicją jako kompasem mając wiedzę i doświadczenie jako punkt wyjścia, fundament do osiągania celów z uczestnikami pracy. Jej warsztaty są rzeką doświadczenia powstającego w kontakcie ciał, umysłów, uczuć i potrzeb osób pracujących ze sobą.

Jako artystka – zajmuje się tańcem, improwizacją, współtworzy środowisko kontakt improwizacji w Warszawie, od ponad 12 lat, pracuje jako aktorka i tancerka (Fundacja Sztuka Ciała, Fundacja Artystyczna PERFORM); maluje. Ukończyła szkolenie choreograficzne w Hurtowni Ruchu w Krakowie oraz roczny kurs Analizy Ruchu Labana. Tworzy własne spektakle używając różnorodnych mediów: tańca, obrazu, głosu, muzyki na żywo („ŚNIENIE/Obraz Kobiety” (2021), ”ŚwiatłoCienie” (2021r.), w latach 2019-2020 r – performance taneczne o charakterze site-specific, 2018-2019 – spektakle z młodzieżą w ramach projektów m.in.: „Lato w Teatrze”, grupę improwizacyjną w Dorożkarni w Warszawie).

Prywatnie miłośniczka spadających liści, rozkwitających pąków, skrzydeł ważki, ciszy i przestrzeni. Dzika i medytująca. Chodzi boso po rosie i śniegu. Zbiera kamienie. Widzi światło i cień. Zanurza się w ogniu i ramionach ukochanego.