Opinie

Opinie Uczestników

Trening interpersonalny – opinie

 1. Trening miał dla mnie wymiar osobisty. Dla mnie było to głębokie doświadczenie, karmiące, inspirujące, z którym oswajam się jeszcze w myślach i dzięki któremu łamią się we mnie bariery, warstwy, ramy których żyłam do tej pory. Moją korzyścią jest łatwość konfrontacji z innymi czegoś czego się dowiedziałam, możliwość wyrażenia się w bezpiecznych warunkach swoich emocji. Świadomość, że mogę to zrobić i że nie będę odrzucona. Trening interpersonalny jest dla osób które są otwarte na zmianę siebie i otwarte na innych ludzi. Są otwarte na szukanie w sobie i informacje zwrotne. Zdecydowanie jest to trening dla osób ze świadomością siebie.

 2. Trening był dla mnie bardzo ważny, zmienił moje życie na wielu poziomach. Korzyści z treningu to nauka nowej formy komunikacji, poznanie procesów grupowych, zmierzenie się z własnymi trudnościami w komunikacji i budowanie relacji w grupie. Trening jest dla osób pragnących pracować z grupami, o otwartych umysłach, którzy chcą poznać procesy grupowe pod katem niebiznesowym.

 3. Trening miał bardzo dynamiczny przebieg, bardzo wysoka jakość. Moja korzyść to większa świadomość siebie, przekroczenie blokad. Trening jest szczególnie dla osób o typie mentalnym, które maja problem z uświadomieniem sobie emocji.

 4. Rewelacyjne prowadzenie procesów, uważność trenerów, reagowanie we właściwych momentach. Korzyści to dla mnie odkrycie jak funkcjonuję w grupie, zobaczenie ludzi ze strony, z której nie miałabym szans ich zobaczyć w tak krótkim czasie. Trening jest dla osób które są gotowe zmierzyć się z samym sobą, to możliwość zobaczenia swojego kawałka którego nie chcą nikomu pokazać, nawet samym sobie.

 5. Było wspaniale. To niesamowite wydarzenie. Początkowo nie rozumiałam tego co się działo ani celu wydarzeń. Później wszystko się wyjaśniło i miało sens. Moje korzyści to to, że przepracowałem emocje których wcześniej nie czułem. Wyzwoliłem je, co sprawiło, że teraz czuję się szczęśliwszy. Moje życie jest pełniejsze. Trening jest dla wszystkich osób, które chcą być trenerami lub coachami. Każdy kto ma pracować z grupą powinien to przeżyć.

 6. Bardzo intensywny, wyjątkowy czas, dla mnie odkrywczy. Chciałabym go doświadczyć jeszcze raz. Moje osobiste doświadczenie pełni wyrażania swoich emocji. Wyraźne zobaczenie swoich granic i mechanizmów. Trening jest dla osoby, która chce żyć bliżej siebie i innych ludzi bardziej świadomie.

 7. Przebieg treningu mnie zaskoczył. Moje korzyści to umiejętność rozpoznawania własnych emocji i ich wyrażania, uważność na emocje innych, uważność na sposób wyrażania siebie/komunikacji z innymi. Trening jest dla każdego.

 8. Najbardziej wartościowe wydarzenie w moim życiu. Przebieg niespodziewany, zaskakujący, z trwałymi efektami zmian świadomości-na bardziej. Korzyści – większa świadomość, rozumienie emocji , zachowań, procesów zachodzących w relacjach interpersonalnych i intrapsychicznych. Trening jest dla każdego.

 9. Trening to wydarzenie mające najwyższy poziom jaki mogę sobie wyobrazić. Jestem w grupie osób różnorodnych, coraz lepiej się tu czuję. Trenerzy nie przeszkadzają. Odkryłam i odkrywam siebie w grupie. Uczę się budować relacje, w których dobrze się czuję. Cieszę się, że to dopiero początek. Trening jest dla każdego kto chce coś zrobić dla siebie.

 10. Trening dał mi lepszy wgląd, poczucie integracji, odkrycie pól do pracy. Jest on dla osób pragnących poprawić relacje, także wobec samego siebie.

 11. Jedno z najlepszych doświadczeń w moim życiu. Bardzo uczące i poznawcze. Wyjechałem innym człowiekiem. Dzięki. Trening jest dla każdego kto chce pracować z grupami i nie tylko dla trenerów.

 12. Super świetne trzymanie grupy czasu procesu. Można zaufać i się puścić. Korzyścią jest ujrzenie siebie w pełnym świetle. Spadły maski, puściły blokady. Wyjątkowe spotkanie na głębokim prawdziwym poziomie międzyludzkim. Przełom w moim życiu. Trening jest dla każdego, kto jest gotów spotkać samego siebie, zrzucić maskę, żyć prawdziwiej w relacjach.

 13. Trening to proces ze swoim początkiem i zakończeniem. Wspólnota jako szansa na poznanie siebie i innych. Uzdrawiające aspekty. Moja korzyść to przekroczenie mojej strefy komfortu, poznanie siebie, swoich mechanizmów, przetrwania i mechanizmów obronnych. Trening jest dla każdego prowadzącego zajęcia w grupie.

  Trening interpersonalny Łódź

  1. Niezwykłe wydarzenie, olbrzymie zaskoczenie, cudowne siedzenie, leżenie, na podłodze. Nie da się tego tu oddać co się działo. Moja korzyść to poczucie siebie, zatrzymanie w biegu codzienności, poczucie siebie w realności z innymi uczestnikami, poznanie innych uczestników, poznanie innych uczestników szkoły zaraz na początku w dodatku przyśpieszonym tempie. To dla każdego człowieka żyjącego.
  2. Zaskakujący. Refleksja, zaskakujące efekty, świadomość procesu jego elementów, etapów. To dla osób zainteresowanych rozwojem w każdym tego słowa znaczeniu.
  3. Trening był bardzo dynamiczny, mocny wartościowy. Zmierzyłam się z własnymi emocjami i mogłam głęboko spotkać się z innymi. Zaobserwowałem jak wchodzę w rezonans z innymi. Trening jest dla zainteresowanych własnym rozwojem i gotowych na to wydarzenie.
  4. Trening był kompletny i zaspokajający stworzenie grupy czyni go kompletnym. Nowa wiedza i docieranie do siebie lepsze funkcjonowanie w grupie. Uzyskanie lepszego wglądu w emocje i tego jak wpływają na moje życie. Trening jest dla każdego szczególnie dorosłego, także dla młodzieży.
  5. Jest to nazbyt osobiste żeby zrobić przegląd z meta poziomu z przebiegu. A osobiste nie mieści się w 3 linijkach. To dla każdego kto wziął odpowiedzialność za swoje życie.
  6. Cieszę się że trening przebiegał płynnie odczuwam wysoką jakość treningu chociaż nie mam porównania wydarzenie jako bardzo jakościowego. To dla każdego. Proces „nauczania” jeszcze się nie skończył ale z punktu widzenia rozwoju personalnego na poziomie emocji powinien on być wręcz obowiązkiem dla każdego w edukacji.
  7. Poczułem ten moment chowania się w sobie i poczułam różnicę gdy tego nie robię. Najbardziej oceniający był mój umysł i jakby przestałam widzieć sens tego. Dla tych osób, które akceptują w sobie złość, lęk, smutek i radość jednocześnie. Gdy czuję sens wszystkich tych emocji.
  8. Trudne i ciekawe doświadczenie. Zawiązanie grupy, poznanie swoich emocji i różnorodności ludzi. To dla każdego.
  9. Należy wydłużyć czas treningu interpersonalnego lub dodać jeszcze jeden trening na zakończenie szkoły trenerskiej. W czasie treningu czułam się bezpiecznie, miałam pełne zaufanie do trenerów ich doświadczenia oraz wiedzy, którą dysponują. Nauczanie się komunikowania swoich emocji w nioceniający sposób, zwiększenie pewności siebie, nawiązanie kontaktu z grupą. To dla przyszłych trenerów, osób, które chcąc pracować nad komunikowaniem swoich emocji i dla osób pracujących w jednym zespole.
  10. Poznałam różnorodność wśród uczestników, ujawnianie twardych emocji w bezpiecznych warunkach. Trening jest dla osób chcących poznać się lepiej, poprawić jakość swoich relacji.
  11. Początek przyjemny, środek traumatyczny, koniec właśnie taki J . Jakość bezcenna, nie podlegająca ocenie. Moja korzyść to uwolnienie, powiedzenie kim jestem, zrozumienie i nauka akceptacji, inności bycie, pozyskanie przyjaciół i wiele innych. To dla każdego kto przejawia gotowość.
  12. Wyniosłam wiele korzyści, od uświadamiania sobie, że skupiam się za dużo na innych osobach,  zamiast na sobie, podczas gdy zadbanie o siebie może w konsekwencji przynieść korzyść dla otoczenia. Dowiedziałam się na czym polega mój problem z wyrażaniem emocji i chyba dowiedziałam się jak robić to tak aby nie popadać w wyrzuty sumienia w związku z tym co czuję.

   

Warsztat procesu grupowego i teorii rozwoju grup – opinie

 1. Warsztat umożliwił mi osadzenie się w swoim procesie rozwoju. Dużo wyjaśniło mi się dzięki wglądowi grupy. To warsztat konieczny do przejścia dla każdego kto brał udział w treningu

 2. Moja korzyść to jeszcze większa samoświadomość i osadzenie w sobie. Warsztat jest dla każdego kto chce wzrastać i się rozwijać.

 3. Zaczyna mi się to układać. Ten warsztat jest dla chcących pracować z grupami.

 4. Moje korzyści to zrozumienie zasad procesu grupowego, poznanie krótkiej teorii wszystkiego, praca nad relacjami i bliskością. Warsztat jest dla osób skutecznie pracować z grupami.

 5. To jedno z najmocniejszych przeżyć w moim życiu . Zabieram wiele mądrości do zycia prywatnego, zmieniło mi to pogląd na moje poglądy. Warsztat dla każdego trenera, psychologa itp.

 6. Było intensywnie. Korzyści to wgląd, zrozumienie, połączenie, uwolnienie, gotowość, radość, oczekiwanie na nowe doświadczenia. To warsztat dla wszystkich.

 7. To był płynny warsztat, zgodny z przebiegiem procesu pierwotnego. Korzyść to domykanie procesów, samopoznanie. To warsztat dla każdego kto chce dowiedzieć się czegoś nowego o sobie.

 8. Pełniejsze zrozumienie procesów z treningu interpersonalnego w Łękawicy, pogłębienie swoich procesów, lepsze zrozumienie tego co czują inni. To warsztat dla każdego kto pracuje z grupami.

Trening kreatywności, trening improwizacji – opinie

 1. Dobre tempo, ciekawe ćwiczenia, jasne wyjaśnianie pojęć, dobre podsumowywanie pracy, poszczególnych etapów i zadań. Korzyści to większa swoboda w działaniu improwizowanym, poznanie ciekawych ćwiczeń, większa integracja grupy, przekroczenie własnych barier w pokazywaniu się publicznie. Dla wszystkich pracujących z grupami.

 2. Niesamowite doświadczenie, które spowodowało, że wyjście ze strefy komfortu stało się dla mnie czymś miłym. Polecam przyszłym trenerom i pracującym z ludźmi.

 3. Podobało mi się płynne trzymanie czasu ćwiczeń. Czułam, że mogę wejść w ćwiczenia kiedy chcę – poczucie bezpieczeństwa. Przekroczyłam parę swoich granic bez przymusu. Polecam wszystkim którzy pracują z ludźmi.

 4. Dla mnie ten warsztat miał bardzo dynamiczny przebieg. Ogromna jakość wydarzenia. Dla mnie to było b. ważne doświadczenie i udało mi się przełamać stary wzorzec . Polecam wszystkim.

 5. Mam możliwość wykorzystania tego czego tu doświadczyłam w swojej codziennej pracy, która w dużej mierze opiera się na relacjach z ludźmi. To co jest korzyścią to bez wątpienia większe osadzenie i doświadczenie Tu i Teraz. Mam poczucie, że coraz łatwiej jest mi po prostu być. To warsztat dla osób które realnie chcą doświadczyć wyjscia ze strefy komfortu, zaufania do siebie, zaufania do sytuacji i bycia tu i teraz.

 6. Mógłby być dłuższy o 2 dni. Po tak krótkim czasie na pewno nie jestem gotów poprowadzić szkolenia z impro. Moją korzyścią z udziału jest mnóstwo praktycznych ćwiczeń wzmacniających mnie jako trenera – publiczne występowanie, mierzenie się z niespodziewanymi sytuacjami, improwizowanie.

 7. Warsztat bardzo wartościowy, merytoryczny, przepełniony(wypełniony) narzędziami do dalszego rozwoju i życia. Moją korzyścią jest otwartość na improwizację, pogłębienie tematu. Mocna strona – trenerzy , treść warsztatu. Polecam dla każdego kto chce odkrywać siebie.

 8. Początkowo przebieg treningu tj rodzaj ćwiczeń dla mnie bardzo ciekawy. Duża integracja grupy, zaufanie do innych uczestników. Moją korzyścią jest sprawdzenie się w nieznanych sytuacjach, przekraczanie granic, otwarcie się, wzmocnienie uważności na własne emocje, praca z intuicją a nie z głowy, nabycie nowej wiedzy, inspiracja do nowych działań. Polecam dla każdego, kto chce się sprawdzić poza strefą własnego komfortu.

 9. Harmonijny przebieg, celowość poszczególnych ćwiczeń. Moja korzyść przekraczanie ograniczeń, zaufanie do procesu. Trening dla trenerów, aktorów, nauczycieli dla wszystkich.

 10. Czuję że wszystko szło tak jak miało iść. Mam poczucie, że zrobiliście bardzo dużo. Mialam ochotę na kolejny rodzaj ćwiczenia. Teraz czuję zmęczenie i satysfakcję, że było tyle ile było.

 11. Korzyść to uważność na siebie i otaczający świat. Swoboda w tym jak ja jestem w sobie i w świecie, między ludźmi, w danej przestrzeni/płaszczyźnie wyjściowej. To trening dla każdego kto pracuje z ludźmi, chce się rozwijać, żyć pełnią życia.

 12. Dobra dynamika, dużo ćwiczeń ale bardzo ciekawych. B. dobry dobór stopnia trudności, sporo wyzwań, bardzo mi się podobało. Korzyść to to że mam więcej swobody, zaufania. Na pewno umiejętność improwizacji bardzo ważna dla trenera, będę ją rozwijać, chce się rozwijać w tym kierunku bo rozwija mnóstwo aspektów, skillsów. To trening dla każdego niezależnie od zawodu, bo jak nawet ktoś nie pracuje to te umiejętności są przydatne w życiu priv.

 13. Trening pozwolił mi wyzwolić drzemiącą we mnie kreatywność oraz dodał mi odwagi do improwizacji i gry aktorskiej podczas szkoleń. Moja korzyśc to to że sprawdziłem się jako aktor. Zmierzyłem się z lękiem bycia ocenianym. Podniosłem swoją samoocenę. Dobrze się bawiłem. Wyniosłem bardzo ważną szkołę ideę. Tak I. Trening polecam osobom obawiającym się wystąpień publicznych.

Trening twórczości i myślenia kreatywnego

 1. Bardzo ciekawy, inspirujący, dobra dynamika, świetna zabawa, radosny warsztat. Korzyści- inspiracja- dostałam różne nowe pomysły do wykorzystania w przyszłości

 2. Praktycznie sama praktyka, dużo ćwiczeń na pobudzenie kreatywności. Czas wykorzystany do maksimum. Zero nudy czy dłużyzny.

 3. Czasami ćwiczenia trwały za długo i nudziły mnie w pewnym momencie. Korzyści- sporo ćwiczeń, trochę mi brakło czasu by sobie dokładnie spisać instrukcje do ćwiczeń. Dla każdego trenera, menagera, lidera zespołu.

 4. Chciałbym mieć dłuższy taki trening. Bardzo merytoryczny trening z dużą ilością interesujących ćwiczeń. Jasne tłumaczenie ćwiczeń, jasne przekazanie wiedzy i własnych doświadczeń. Ćwiczenia (gotowce), które można wykorzystać w przyszłej pracy, duża wiedza, świetna osobowość prowadzącej, jasny przekaz, ciekawy, dynamiczny sposób prowadzenia zajęć. Polecam dla wszystkich ludzi chcących pogłębić swoją kreatywność.

 5. Poznałem kilka technik/ćwiczeń pobudzania kreatywności wśród uczestników. Najważniejszą stroną treningu jest moim zdaniem doświadczenie ćwiczeń których się uczymy. Polecam wszystkim osobom które prowadzą szkolenia. Dodałabym 1 przykład ćwiczenia pobudzającego, ruch lub budowanie czegoś.

 6. Stymulująco, cieszyła mnie współpraca w podgrupach. Korzyść to inspiracja i wiedza duża. Zabrakło zajęć artystycznych – malarskich, muzycznych Dla wszystkich chcących odkrywać w sobie kreatywność.

 7. Duża różnorodność. Pracowaliśmy w różnych konfiguracjach. Dobrze rozłożona energia i wykorzystanie energii grupy. Podobało mi się. Korzyść-dużo wiedzy do wykorzystania od zaraz. Korzyścią jest dla mnie różnorodność, podsumowanie jakie ćwiczenia do jakich grup. Trening dla każdego kto pracuje z grupą.

 8. Trening bardzo intensywny, ciekawy, kreatywny, Ogromna wiedza i doświadczenie. Mocne strony to trener , narzędzia, atmosfera. Korzyści: wiedza, energia, dobra zabawa, integracja grupy. Trening dla każdego kto chce się rozwijać, dziękuję.

 9. Fajne tempo duża dynamika, dużo treści. Było bardzo ciekawie. Dużo wiedzy w krótkim czasie. Korzyść: dużo wiedzy i inspiracji, przypomniałam sobie, że kreatywny flow jest super podejściem w treningach. Trening dla wszystkich bo kreatywność jest dla wszystkich.

 10. Jakość tej części była bardzo wysoka, bo mam poczucie że dowiedziałam się nowych rzeczy a przede wszystkim doświadczyłam. Mocną stroną warsztatu jest możliwość doświadczania. Nie jest ci potrzebne zdobycie wiedzy teoretycznej wcześniej bo i tak poznasz ją w praktyce. Dla każdego, bo warsztat jest cenny nie tylko dla trenera, ale dla osób chcących pobudzić swoją kreatywność.

 11. Za krótko, korzyść to przeżycia, kreatywność, kontakt z działaniem, wiedza. To trening dla spiętych i poszukujących.

 12. Mogłoby być więcej i dłużej, choć nie jednego dnia;). Bardzo użyteczny warsztat, dobrze zorganizowany, wartościowy, merytorycznie widać i czuć jakość. Mocne strony to duża ilość ćwiczeń, czujność trenera na potrzeby grupy, merytoryka połączona z poczuciem humoru,. Otrzymałam wachlarz ćwiczeń i wiedzę jak je stosować. To trening dla osób które potrzebują inspiracji do swojej pracy.

 13. Bardzo ciekawe ćwiczenia, postępujący stopień trudności ćwiczeń, różnorodne energizery, Bardzo fajna trenerka. Wynoszę wiedzę o konkretnych ćwiczeniach, o doborze różnych ćwiczeń do różnych sytuacji, dużo interakcji z innymi uczestnikami, świetna zabawa. To trening dla każdego chcącego rozwinąć twórczość/kreatywność i chcącego nauczyć się technik kreatywności.

 14. Trening przebiegał płynnie i sprawnie, trener pilnował czasu, trzymał się tematu. Wynoszę sporo ćwiczeń z przekonaniem, że warto je używać na szkoleniach. Z poczuciem że gdzie to jest możliwe trzeba wykorzystać ćwiczenia zamiast wykładu. Mocna strona – dużo praktyki i możliwość doświadczania jak to działa. Dla każdego kto pracuje z jakąkolwiek grupą.

Warsztat komunikacji i asertywności

 1. Przebieg warsztatu bardzo spójny merytoryczny, intensywny. Pogłębienie świadomości nt moich stylów myślenia. Dostałam narzędzia do wykorzystania w pracy grupowej oraz wiele inspiracji do tworzenia własnych narzędzi. Polecam każdemu kto się chce rozwijać, szkoleniowcom, trenerom, coachom.

 2. Warsztaty prowadzone płynnie, ciekawie, trener uważny, obserwujący, podążający za grupą. Zobaczyłam swój styl komunikacji uświadomiłam sobie jak różne są style i jak to wpływa na relacje, zobaczyłam swoje mocne strony jako trener, i mam kilka obszarów do pracy. Warsztat dla trenerów, nauczycieli , kierowników.

 3. Dzięki. Super. Wiedza doświadczenie inspiracja. Dla chętnych.  Dzięki Ela było super.

 4. 1 dzień zbyt mała dynamika, za mało precyzyjnego wyjaśniania. Ciekawe ćwiczenia. 2 dzień dobra dynamika, ciekawe zadania, dobre prowadzenie grupy, duża uważność na proces, i potrzeby uczestników, wszystko super. Moja korzyść to rozumienie osobowości i typów komunikacji (kolory). Ciekawe ćwiczenia. Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Dużo informacji potrzebnych w pracy trenera-rozwiązywanie sytuacji. Umiejętności prezentacji na forum z feedbackiem. Polecam osobom pracującym z grupami.

 5. Ela odpowiadała na potrzeby w momencie kiedy ja komunikowałam. To co mi przychodzi do głowy, do zmiany, to więcej zachęty na początku. Pierwszego dnia czułam się fizycznie zmęczona, dużo siedzenia mało przerw. Drugiego dnia kiedy o tym powiedziałam dostałam dużo więcej energizerów. Ela odpowiadałaś zgodnie z potrzebami które wyraziłam.Dzięki. Warsztat dla każdego kto pracuje z grupami.

 6. Więcej uważności na pojemność grupy. Bardzo dobre i wartościowe doświadczenie. Bardzo pogłębiła się moja świadomość jak komunikuję się ze światem i jakie istnieją style komunikacji.  Dla wszystkich którzy pragną poprawić swoją komunikację.

 7. Potrzebowałam więcej aktywności a mniej pasywności. Pozytywnie postrzegam możliwość sprawdzenia się w wystąpieniu przed grupą. Wadą tego było jednak dużo słuchania jako uczestnik a mało samego występowania. Moja korzyść to ćwiczenie asertywności. Poznanie 4 kolorów i siebie w tym kontekście. Ćwiczenie Film.

 8. Nic bym nie zmieniała. Przebieg warsztatu mi odpowiadał, pokrywał się z moimi oczekiwaniami. Trenerka bardzo uważna z samej obserwacji jej stylu pracy można się było wiele nauczyć.  Moja korzyść. Warsztat bardzo merytoryczny, dużo narzędzi dla trenera, dużo wskazówek przydatnych  w rożnych sytuacjach. Ciekawe odniesienie do dotychczasowych-propozycje ćwiczeń na rundę otwarcia. Dzielenie się na grupy, energizery. Bardzo kompetentna trenerka, pełna uroku osobistego. Z warsztatu wynoszę sam konkret. Warsztat dla wszystkich obecnych i przyszłych trenerów, oraz dla osób pragnących rozwijać kompetencje w zakresie komunikacji.

 9. W pierwszym dniu dałbym ćwiczenie pobudzające i skróciłbym bloki. Warsztat był dla mnie cennym doświadczeniem. Moja korzyść to pogłębienie wiedzy o stylach komunikacyjnych, oraz poznanie jednej z technik zamykających ataki. Polecam każdemu kto pracuje z ludźmi zarówno jako trener jak i członek zespołu.

 10. Nic nie zmieniać. Dużo cennych informacji duża różnorodność ćwiczeń i zadań. Moja korzyść – odświeżenie tematu komunikacji. W szczególności asertywne odpowiedzi kolory i style komunikacji. Polecam wszystkim

 11. Zmieniłabym organizację pierwszego dnia. Za mało przerw za rzadko co wypompowało ze mnie energię. Merytoryka – pierwszy dzień- style komunikacji znam ze swojej firmy więc nie było to dla mnie nic nowego. Drugi dzień zdecydowanie bardziej wartościowy – wyniosłam bardzo dużo. Trener pierwszego dnia nie byłam przekonana bo czułam dystans i barierę drugi znacznie lepszy. Ten warsztat faktycznie był inny niż wcześniejsze. Przez dwa dni przekonywałam się do nowej jakości. Z mojej perspektywy było za mało miejsca na przećwiczenie ostatniej części szkolenia czyli zamykania komunikacji. Moją korzyścią jest uświadomienie sobie siły metapoziomu w pracy trenera. Uświadomiłam sobie jak ważne jest bycie w zgodzie ze sobą. Zyskałam dużo wiedzy o sobie samej, że umiem o sobie powiedzieć więcej, co z tego co już mam mogę wnieść do pracy trenerskiej. Jak po każdym warsztacie poszerzam swoją samoświadomość. Warsztat polecam osobom, które chcą i są nastawione na ćwiczenie swojego stylu komunikacji. Rozpoznawania stylów komunikacji u innych. 

Warsztat narzędzi trenerskich

 1. Połączenie doświadczenia, uważności, merytoryki, spójności między wami – trenerami (Tobą Agata i Tobą Bartek), tego jak się uzupełniacie, co dla mnie jest takim modelowaniem jak chce, aby było. Konkret, cel i proces – duże wow. Korzyścią jest to, że mogłam się sprawdzić w poprowadzeniu wybranej części warsztatu, że poza tym, że prowadziliśmy, też dostaliśmy dużo merytoryki.
 2. Fantastycznie czuję się, że mogłam doświadczyć prowadzenia warsztatów, tego, że każdy z uczestników poprowadził warsztat. Materiał do zadania był dla mnie wystarczający. Wiedziałam, że jeśli coś pójdzie nie tak, to trener jest i będzie wspierał (przez to czułam się bezpiecznie). Doświadczenie, konstruktywna informacja zwrotna po zrealizowaniu zadania. Możliwość obserwowania innych, dzięki temu dowiedziałam się o wielu innych sposobach, perspektywach, które pewnie nie pojawiłyby się gdyby wszyscy nie wystąpili. Właściwie jako uczestnicy sami poprowadziliśmy warsztat. Trenerzy dopowiadali w roli eksperta, natomiast wiedza, merytoryka wychodziła z grupy.
 3. Bardzo cenne wydarzenie. Przebieg warsztatu pozwolił mi uzyskać bardzo dużą wiedzę na temat pracy z grupą.
 4. Warsztat bardzo intensywny, bardzo dobrze, szczegółowo przygotowany, duża wymiana doświadczeń między uczestnikami. Największą korzyścią jest możliwość przeprowadzenia bloku warsztatowego w praktyce oraz dużo informacji zwrotnych – zarówno dla siebie jak i ćwiczenie w udzielaniu informacji zwrotnej.
 5. Cieszę się z możliwości zaprezentowania się przez 14 trenerami. Wsłuchiwałam się również w informacje zwrotne innych.
 6. Dobrze było zobaczyć innych uczestników w roli trenerów i prowadzić warsztat, cenny feedback, ważne doświadczenie, Łękawica super! 5 zasad – postawa trenera, prowadzenie warsztatu, otrzymanie feedbacku, „kazanie”, poznanie wielu różnych form pracy trenerskiej, większa świadomość użycia narzędzi trenerskich, koncentracja na celu w prowadzeniu grupy, schemat prowadzenia warsztatu w grupie.
 7. Intensywnie i bardzo, ale to bardzo wysoka wartość merytoryczna. Pogoda/ upał bardzo obniżają siły/ jakość. Wiedza na temat narzędzi – bardzo cenna. Precyzja przygotowania się! Doceniam, że przypomniałam sobie to.
 8.  Przebieg warsztatu oparty o własne doświadczenia i doświadczenia uczestników warsztatu. Doświadczenie – świadomość coraz większa gdzie jestem i dokąd idę. Wiedza merytoryczna, możliwość przećwiczenia części warsztatu. Informacja zwrotna bardzo szczera i dokładna. Wiem nad czym chcę pracować, czego się jeszcze nauczyć. Polecam dla osób, które chcą poszerzyć swój warsztat pracy z grupami. Kierowników, liderów, menagerów. Dla wszystkich, dla których ważny jest rozwój.
 9. Wartością dodaną jest doświadczenie moje i doświadczenie innych. Zobaczenie różnych perspektyw myślenia, działania, reagowania. Doświadczenie przeprowadzenia części warsztatu, sesja informacji zwrotnej – od grupy i od trenerów. Poznanie schematu procesu grupowego i roli trenera w tym. Zainspirowanie się innymi prowadzącymi.
 10. Intensywnie, ale dobrze 🙂

Trening technik Outdoor

 1. Zwrócenie uwagi na ważność celu w zabawach outdoorowych i nauka o 5 dysfunkcjach Lencioniego.
 2. Nic bym nie zmieniła, ale żałuję, że nie udało się też zrobić gry terenowej, chętnie bym wzięła udział i nauczyła się. Świetna była gra o cel. Ciekawe doświadczenie. Lepsze osadzenie w technikach outdoorowych i lepsze formułowanie celów.
 3. Możliwość projektowania ćwiczeń i poprowadzenia ich, twarda wiedza na temat celu – jak go dobierać, jak go dobrze zrozumieć, współpraca z ko-trenerami.
 4. Widzę sensowność treningu, jego celowość. Świadomość dbałości o cel, o to, aby go dokładnie precyzować, wiedzieć co chcę uzyskać.
 5. Nie sądziłam i to mnie zaskoczyło, że techniki outdoorowe znam, ale nie byłam ich świadoma. Wykorzystałam to doświadczenie jako element w swojej pracy. Zorientowałam się jak ważne jest precyzyjne określanie celu. Doceniam grę, bo widziałam jej sens. Nadawała mi strukturę. Nie czułam żyłki rywalizacji. Poczułam team building jak pracowałam w swoim zespole.
 6. Wydawało mi się, że 3 rundy będą powtarzaniem tego co już zrobiliśmy w poprzedniej. Super, cieszę się, że poprzeczka była wysoko postawiona. Nauczyłam się skupienia na celu, projektowanie ćwiczeń, zadań outdoorowych, team buildingowych, tak żeby realizowały cel, który mamy określony dla konkretnej grupy, zespołu. Dla każdego trenera, żeby  wiedział jak się w tym odnajduje, czy chce z tego korzystać. Jako poszerzenie zakresu kompetencji trenerskich. Aga! Dzięki, że byłaś surowym trenerem.
 7. Jestem zadowolony z przebiegu treningu choć mam poczucie, że  nie wszystkie cele szkolenia zostały zrealizowane.  Za dużo było o projektowaniu pod cele, a za mało o ćwiczeniach outdoorowych.
 8. Doceniam ilość praktycznych ćwiczeń (jako uczestnicy i trenerzy), możliwość projektowania warsztatów, doboru narzędzi w oparciu o wyznaczone cele. Współpraca w prowadzeniu szkoleń. Umiejętność formułowania celów oraz wiedza jak te cele realizować za pomocą narzędzi trenerskich. Poznanie swoich słabym i mocnych stron.

Warsztat pracy z oporem

 1. Dużo, treściwie, mocno oswoiłam temat oporu. Bardzo wartościowe było dla mnie otwarcie procesowe. Jestem odważniejsza, bardziej gotowa do pracy z oporem.
 2. Mnóstwo użytecznej wiedzy, możliwość przetestowania jej na gorąco w praktyce sprzyja „ucieleśnieniu” wiedzy. Spotkanie się z własnymi słabościami w konfrontacji z oporem uczestników. Poznanie siebie dzięki feedbackowi od pozostałych uczestników.
 3. Przebieg drugiego dnia odbiegający od planu, ale bardzo adekwatny do sytuacji oraz do tematu warsztatu (proces grupowy). Bardzo intensywny warsztat, dużo wiedzy, narzędzi, praca na przypadkach włączając w to proces grupowy i czyszczenie spraw, oporu w grupie.
 4. Płynnie, dobrze dobrane ćwiczenia, moderowanie warsztatu przez trenera, nadanie pierwszeństwa sytuacji trudnej pociągnęło trening w lepszej relacji z grupą. Znam narzędzia do radzenia sobie z oporem, wiem co można zrobić, żeby zapobiec, wiem też, że nie ma sensu z nim walczyć.
 5. Poznanie aspektów swojego oporu i swoich słabych stron.
 6. Dla mnie wszystko potoczyło się idealnie, nie widzę nic co chciałabym zmienić. Jakość bardzo wysoka, duża elastyczność trenera i świetna intuicja, czego grupa potrzebuje. Duża wiedza jak radzić sobie z oporem, możliwość uczestniczenia w autentycznym doświadczeniu.
 7. Bardzo intensywny, uczący, bardzo oczyszczający. Nabyłam umiejętność rozpoznawania oporu, jego źródeł, objawów. Poznałam sposoby radzenia sobie z oporem.
 8. Czasami trudno już było wysiedzieć, więc zmieniłabym krzesła J lub dodała więcej ćwiczeń ruchowych. Zdecydowanie wysoka jakość. Jestem zadowolona z przebiegu warsztatu. Zajęcie się tym co było ważne na tu i teraz. Zamodelowanie na tym co się działo – jak poradzić sobie z sytuacją trudną. Jak wykorzystać opór w grupie. Własne doświadczenie i informacje zwrotne, spora dawka merytoryki dotyczącej oporu, przeciwdziałania i profilaktyce.
 9. W przebiegu tego wydarzenia cenię autentyczność tego co zadziało się wczoraj podczas rundy otwarcia i dziś podczas warsztatu. Korzyścią dla mnie jest to, że dowiedziałam się, że opór jest we mnie i jest też wokół mnie. Mam poczucie, że poznałam się z tym oporem i teraz chcę mu się przyglądać. Ważne jest dla mnie to, że z oporem można żyć i można nad nim pracować jeśli podejmie się decyzję.
 10. Nie jestem w stanie wskazać tego co zmienić. Wydaje mi się, że potrzebuję osadzić się z tematem, nie fiksować się na oporze, tylko pracować z nim po prostu. Idealnie osadzony w całym cyklu zjazdów. Cieszę, się, że oczyściliśmy atmosferę, bo miałam wrażenie, że pierwszego dnia było powierzchownie. Dziękuję za uważność, wglądy, dociskanie. Praca nad sobą, dużo podpowiedzi dla mnie jako trenera, człowieka.
 11. Bezcenny dla wszystkich, którzy pragną się rozwijać i radzić sobie z oporem.
 12. Chciałabym by warsztat był dłuższy. Dobra merytoryka, dużo przydatnych narzędzi, dobre, jasne omówienie procesu grupowego, trening oparty o prawdę i szczerość, pogłębienie relacji w grupie. Odgrywanie sytuacji z oporem, rozwiązanie sytuacji trudnej w grupie, jasne wdrożenie narzędzi do radzenia sobie z oporem, zwiększenie wrażliwości na proces grupowy.
 13. Warsztat pracy z oporem jest dla każdego, kto pracuje z ludźmi, z grupami. Mam wrażenie, że jest bezcenny do pracy nad sobą.

Warsztat projektowania szkoleń

 1. Długo czekałem na ten warsztat, jestem bardzo zadowolony z jego przebiegu. Moje korzyści to zrozumienie cyklu Kolba, przekonanie, że poradzę sobie z zaprojektowaniem warsztatu. Jest to warsztat dla tych co chcą prowadzić warsztaty.

 2. Wydaje mi się że powinien być trzeci dzień warsztatu, chciałabym jeszcze poćwiczyć, popraktykować i dostać informacje zwrotne od Ciebie Bartek i od grupy. Moja korzyść to wiedza, którą już nie mogę się doczekać kiedy będę wykorzystywać. To warsztat dla trenerów, którzy będą prowadzić warsztaty i chcą to robić profesjonalnie.

 3. Intensywnie, pełno, merytorycznie, koncepcyjnie, inspirująco.  Poczułam się zainspirowana, zmobilizowana a przede wszystkim czuję się bezpiecznie. Wiem jak zaprojektować warsztat, mam chęć do stworzenia własnego warsztatu, zabrałam dużo od was i od uczestników. To warsztat dla tych , którzy chcą uporządkować swoją wiedzę. Jest dla tych, którzy realnie myślą o tworzeniu a w perspektywie o prowadzeniu warsztatów.

 4. Warsztat intensywny, ważny, praktyczny. Wiedza, wiedza, doświadczenie, ugruntowanie dotychczasowego.  Mam większą odwagę w projektowaniu i prowadzeniu kolejnych warsztatów. To warsztat dla trenerów, Czachów, nauczycieli. Osób, które chcą wzbogacić swoje kompetencje.

 5. Najlepszy warsztat,. Przerwy przeciągnięte w oczekiwaniu. Ale rozumiem to przy tej ilości materiału. Cykl Kolba, wiedza na temat struktury warsztu to moja korzyść. To warsztat dla każdego trenera nawet tego doświadczonego.

 6. Intensywność, wiedza, wszystko super.

 7. Bardzo, najbardziej merytoryczny warsztat. Dostałam doskonałe narzędzia do prowadzenia warsztatu.

 8. Świetne połączenie teorii i praktyki na bieżąco. Bardzo intensywnie co jest zaletą i wadą – zmęczenie, krótkie przerwy. Dużo użytecznej teorii. Dużo praktyki. Teraz mam przekonanie że mogę uszyć i poprowadzić własny warsztat.

 9. Cykl Kolba i jasne wytłumaczenie struktury oraz przykłady radzenia sobie z trudnościami. Poznanie struktury warsztatów. Usystematyzowanie wiedzy i sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce. Dobra praca grupowa.  To warsztat dla wszystkich trenerów, także jako warsztat doskonalenia zawodowego.

 10. Świetny trening merytoryka + możliwość przećwiczenia. Dostałam wypasione narzędzia do tworzenia warsztatów. Zobaczyłam co i dlaczego jest ważne i jakie konsekwencje mogą się pojawić jeśli coś pominę. Warsztat dla trenerów i nauczycieli.