KONTAKT

Adres:
Gajrowskie 12a
11-510 Wydminy

Bartosz Płazak tel. 502 351 161

Obserwuj nas

Dom pracy nasze miejsce warsztatowe

Zapraszamy do miejscowości Gajrowskie na Mazurach. Tu organizujemy warsztaty i spotkania rozwojowe. Tu tworzymy ośrodek rozwoju osobistego i duchowego.

Nasz dom jest zbudowany ze słomy, drewna i gliny, starych materiałów, takich jak 100 letnie dachówki, 100 letnie drewno z młyna z poprzedniej epoki, cegły rozbiórkowej. Okna są uszczelnione owczą wełną ;). Materiały jak glina, wapno i drewno pochodzą z najbliższej okolicy. Ograniczyliśmy do niezbędnego minimum nowoczesne rozwiązania. Dom zaprojektowany został tak, by pasował do zabudowy otaczającej go wsi mazurskiej. Stoi więc na planie prostokąta, ma dwuspadzisty dach z czerwoną dachówką, jest pomalowany na biało i ma drewniane wykończenia.

To co najważniejsze jednak w domu to wnętrze. Dzięki naturalnym materiałom, wewnątrz panuje wyjątkowo przytulna, cicha, ciepło wibrująca energia. W chłodniejsze wieczory piec daje ciepło prawdziwego ognia, a dom odpowiada mu pięknym spokojnym oddechem ziemi.

Holistyczna-Szkola-Trenerow-tloD3
Holistyczna-Szkola-Trenerow-logo-osrodka-w-polu
Holistyczna-Szkola-Trenerow-osrodek-w-o=polu1

Infrastruktura i otoczenie

Dom ma wszystkie niezbędne „luksusy” jak łazienki, prysznice, toalety, ciepłą wodę bieżącą, kuchnię na gaz itp. Jest też piec z żeliwną blachą do gotowania na żywym ogniu, własna studnia, stoją tu 100- i więcej letnie meble.

Mamy tu powierzchnię użytkową około 200m. Na parterze znajdują się pomieszczenia dzienne dla użytkowników a na poddaszu sypialnie. Praca grup odbywa się w przestrzeni na parterze. Przestrzeń ta jest przewidziana do pracy 12 – 14 osobowej grupy. Parter obejmuje jadalnię z aneksem kuchennym oraz część do pracy grupowej. Każda z części to ponad 30m. W wypadku grup większych i bardziej plenerowych prac istnieje możliwość rozbicia namiotów wokół domu. Dysponujemy 17 hektarami ziemi 😉 więc jest gdzie wybrać miejsce.

HST-osrodek-w-polu

Co nas wyróżnia ?

Dookoła nas mocno dzika Puszcza Borecka. Jest dużo przestrzeni do wykorzystania na biwak, poszukiwanie siebie, prace, aktywności, ceremonie w przyrodzie i na powietrzu. Obok domu na naszej ziemi znajduje się największe w okolicy wzniesienie. Góra Kolkowa, która ma swoja Moc. Na niej mamy krąg z kamieni. Może on służyć do pracy, można w nim palić ogień.

Ponieważ „Dom Pracy w Polu” znajduje się na pograniczu pól i lasów, aż chce się wykorzystać jego położenie. Można więc robić piesze wycieczki, skorzystać z koni u okolicznych gospodarzy, popłynąć przez dziewiczą puszczę na kajakach na całodzienny spływ od jeziora w bezpośredniej bliskości domu do odległego o kilkanaście kilometrów pięknego jeziora w Piaskach.

Dom został pomyślany tak, by przyjmować grupy warsztatowe i rozwojowe na wydarzenia liczące od 3 dni do tygodnia a nawet dłużej. Dobrym pomysłem wydaje się jedno-, dwudniowy odpoczynek z zajęciami wprowadzającymi i dopiero zasadnicza 2 -3 dniowa praca i po niej jeszcze dzień asymilacji wyników pracy.

Zapraszamy do organizacji warsztatów

Najbliższe sąsiedztwo jest około 500m od nas. We wsi. Wieś Gajrowskie ma 17 domostw. Do sklepu 3 km. Mało tu samochodów, maszyn, zgiełku. Jesteśmy dosłownie na skraju lasu i pomiędzy wzgórzami. Na kolonii. Poza wsią. Projekt położenia domu uwzględnia zasady Feng Shui, a duchy otoczenia poprosiliśmy o wsparcie i akceptację naszego domu w kilku specjalnych rytuałach.